KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14543312
nr 1454 3312
Sven Stålberg
(1893-1973), Sverige
Oljemålning, Motiv från Rörås. Monogramsignerad. Olja på duk, 54x66cm, yttermått inklusive ram: 67x77cm
Sven Stålberg, svensk bildkonstnär född 1893, död 1973.
måndag 14 mars 2022
kl 19:55:10
Sven Stålberg
Läs mer om Sven Stålberg